Jakie są najważniejsze powody zapalenia pochwy?

Jakie są najważniejsze powody zapalenia pochwy?

Każda kobieta bardzo dobrzema świadomość, jak istotna jest higiena miejsc intymnych. Kobiety bowiem o wiele bardziej niż mężczyźni narażone są na różnego rodzaju choroby pochwy. W szczególności zapalenie pochwy jest schorzeniem często dotykającym kobiety.

Jego przyczyny mogą byćniezwyklezróżnicowane, chociaż lekarze wskazują najczęściej na trzy najistotniejsze. Jest to bakteryjna waginoza, kandydoza pochwy oraz rzęsistkowica. Bymócefektywnie bronić się przed zapaleniem wartoszczegółowoprzyjrzeć się każdej z tych przyczyn i uzyskać więcej informacji o ich rozpoznaniu jak teżmetodach leczenia zapalenia pochwy.

Bakteryjna waginoza tworzy się w wyniku namnażania się chorobotwórczych bakterii. Jej symptomy są miejscowe i tylko w wypadku rozwoju choroby mogą pojawić się inne, takie jak między innymipodwyższona temperatura lub też bóle pleców. Zapalenie pochwy powstałe w wyniku działania bakterii przejawia się przez nieprzyjemny zapach oraz szare lub mleczne upławy. Należy pamiętać, że w aż 50% przypadków symptomy nie pojawiają się. Leczenie przebiega przy pomocy dwóch typów antybiotyków: metronidazolu albo klindamycyny.

Kandydoza pochwy natomiastpowodowana jest przez rozwój grzybów z rodzaju Candida. Objawami zapalenia w wypadku takiego czynnika chorobotwórczego są zwykle białe upławy, ból w trakcie stosunku, świąd i pieczenie sromu jak też bolesne oddawanie moczu. Tego rodzajuinfekcja pochwy leczona jest różnie, w zależności od występowania lub nie powikłań. W wypadku ich braku stosuje się między innymi butokonazol lub miknazol. Jeżeli powikłania mają miejsce, w takim wypadku leczenie jest dłuższe, a odbywa się z pomocą flukonazolu lub itrakonazolu.

Ostatnią przyczyną zapalenia pochwy jest rzęsistkowica, powodowana przez zakażenie pierwotniakiem. Głównymisymptomami są żółtawozielone upławy, świąd oraz bolesne oddawanie moczu. W leczeniu wykorzystuje się metronidazol oraz tynidazol przez okres siedmiu dni.

reklama

Artykuły

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl