Propecia na łysienie

Propecia jest jednym z dostępnych na polskim rynku preparatów na łysienie, którego skład oparty jest na finasterydzie – inhibitorze DHT. Jego zadaniem jest powstrzymywanie produkcji dihydrosteronu. Przyjrzyjmy się więc mu bliżej.

Propecia jak już napisałem, pozwala redukować produkt przemian testosteronu. Efektem tego, ma być zmniejszenie skutków łysienia androgenowego. Jest to więc preparat przeznaczony dla ludzi z tym najczęstszym typem wypadania włosów. Natomiast należy jeszcze zaznaczyć, że powinny go używać raczej mężczyźni, ale o możliwych skutkach ubocznych za chwilę. Propecia ma postać tabletek, które przyjmowane są doustnie. Masa jednej to 154mg. Finasteryd w każdej to 1mg. Jest to więc dawka, która proponowana jest przez producenta, czy raczej lepiej by było napisać odkrywcę tego inhibitora. Dawka po której powinniśmy zauważyć efekty. Takie na których nam zależy. A więc wstrzymanie wypadania włosów, ale również wzmaga ich odrastanie. Najlepsze efekty – to warte podkreślenia – uzyskają mężczyźni u których łysienie androgenowe przybrało umiarkowaną postać. Natomiast kobiety z tym problemem nie powinny sobie zawracać głowy Propecią.

I to właśnie wspominane możliwe skutki uboczne, jasno pokazują, że panie nie powinny stosować tego preparatu. Pomijam już fakt, że w ich przypadku nie działa. Natomiast kobiety w ciąży nie powinny brać, ani nawet dotykać pokruszonej Propecii. Można ona wywołać komplikacje związane z dzieckiem płci męskiej, szczególnie. Chodzi tu głównie o problemy z rozwojem zewnętrznych narządów płciowych. Jako, że opisywany preparat zawiera finasteryd, mogą więc wystąpić u mężczyzn problem z libido. Natomiast z tego co wiadomo, Propecia nie wchodzi w żadne „zle interakcje” z innymi preparatami. Proste więc, że może być stosowana jako jeden z czynników, które mają u nas powstrzymać łysienie.

No postraszyłem, więc na koniec coś optymistycznego. Jak wiadomo skuteczność, którą podaje producent to jedno, ale tak naprawdę weryfikują ją ludzie, którzy stosują dany preparat. I akurat w przypadku Propecia przeważają znacznie opinie na plus. A to już bardzo ważny argument za jej stosowaniem. Natomiast, chociaż powtarzam to do znudzenia, warto najpierw zasięgnąć opinii specjalisty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*